S radosťou Vám oznamujeme vydanie nášho nového CD
"Hviezdy tejto noci"!!!

Niečo o nás...

Skupina Bluegrass Time (BG Time) hrá moderný bluegrass zo zameraním na slovenské texty a vlastnú tvorbu. Súčasný Bluegrass Time vznikol na jeseň 2004. Nadväzuje na zostavu z konca deväťdesiatych rokov, ktorú viedol mandolinista Dušan „Titi“ Bachratý, legenda slovenského bluegrassu...
...v dnešnej podobe ostal z pôvodného zloženia iba banjista a autor väčšiny skladieb, Tomáš Peško (tiež gitarista a banjista kapely Nový Rownák, známy aj inými formáciami, a tiež vlastným inštrumentálnym projektom TOMÁŠ PEŠKO BAND). Od zimy 2007 hrá kapela v zložení - gitara a sólový spev Pavol Štefek, mandolína Vladislav "Gašpar" Šmihula na kontrabas hrá Jozef Jágerský a samozrejme na banjo hrá a vokály spieva Tomáš Peško. Na dobro s kapelou od roku 2009 hrá Peter Szabados a ako hosť na husle na koncertoch hrá Michal Kováč.
V priebehu existencie skupiny prešlo jej zostavou množstvo muzikantov dnes hrajúcich v iných zoskupeniach... možno nová téma do menu... časom hádam pribudne...

Bluegrass Time sa v rokoch 2005-2009 zúčastnil na pomerne veľkom počte rôznych koncertov, festivalov, podujatí. Medzi najvýznamnejšie patria Dobrofest Trnava, Bluegrass Fest Bratislava, Country Lodenica Piešťany, Zahrada (CZ), Porta (CZ, finále), Starý dobrý western (CZ), Country Mlyn, Bruntálské indiánské léto (CZ), Blue Velvet Night Pezinok, Bluegrass večer v Hornej Porube, Country Fest Bohunice, Stupavský Širák, Drotária, Rača Country Fest, Banjo Jamboree (CZ)... . Výsledkom sú aj zaujímavé ocenenia, naposledy získal BG Time titul laureáta najväčšieho slovenského folk&country festivalu, Country Lodenica 2006 a tým aj postup do programu viacerých festivalov v roku 2007 a možnosť nahrať s ostatnými laureátmi výberové CD - na toto sa tešíme úplne najviac... :)


DISKOGRAFIA:

Výsledkom snaženia kapely Bluegrass Time je debutový CD album
s názvom „Kvapky rosy“(2006) a „Hviezdy tejto noci“(2009).
Oba albumy boli natočené v štúdiu SABIK Medveďov.

Album "Kvapky rosy" obsahuje 12 skladieb, väčšina pochádza z pera Tomáša Peška, ale autorsky sa tiež podieľali spevák a gitarista Pavol Štefek, jedna pieseň je od Branislava Martinku, zo staršieho repertoáru skupiny a jedným textom (a sólovým spevom) prispel aj Viktor Půček, líder skupiny Nový Rownák. Ako ďalší hostia sa na CD predstavili Peter Szabados, Dušan „Titi“ Bachratý, Lucia Grossová a Peter Čeretka. CD si môžete objednať za cenu 5€(+ poštovné a balné) emailom na adrese bgtime@zoznam.sk, alebo si ho môžete kúpiť v predajni Dr. Horák na Medenej ul. v Bratislave.


Album "Hviezdy tejto noci" obsahuje rovnako ako prvý album 12 autorských skladieb v slovenskom jazyku. Dobrá na tomto CD nahral takmer stály člen kapely Peter Szabados. Ako hostia sa na CD predstavili Michal Kováč na husle a Veronika Vitázková na "irish tin whistle".
CD si môžete objednať za cenu 7€(+ poštovné a balné) emailom na adrese bgtime@zoznam.sk.

Pri objednávke oboch našich CD je cena 10 € + poštovné a balné!!!